Kadetski državni prvaci su Tesa Novak i Vili Sivec

Datum: 27.07.2017

SISAK: Plivačice i plivači PK Olimp Zabok nastupili su Sisku na Prvenstvu Hrvatske u plivanju za kadete. Državno prvenstvo održano je 21. i 22. srpnja 2017. na 50 metarskom olimpijskom bazenu ŠRC Sisak u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza i plivačkog kluba Sisak Janaf. Natjecalo se  250 plivača iz 31 hrvatskog plivačkog kluba. Svi redom za nastup prethodno su na plivačkim natjecanjima tijekom sezone otplivali kvalifikacijske norme. Prema propozicijama Hrvatskog plivačkog saveza plivalo se 12 individualnih disciplina u muškoj i 12 u ženskoj konkurenciji kao i 5 štafeta prema sustavu direktnih finala. Kadetsko prvenstvo podijeljeno je u tri dijela,  jednog u petak popodne i dva u subotu. Plivački klub Olimp Zabok pod vodstvom sportskog direktora prof. Ivice Androića i trenerice mag. cin. Maje Martinić put Siska krenuo je u petak sa 3 natjecatelja, 1 plivačicom i 2 plivača. Tesa Novak (2004.), Vili Sivec (2003.) i Patrik Erceg (2005.) nastupili su u oba dana natjecanja, a za štafetu se priključila u subotu na poziv sportskog direktora i debitantica Mia Hren (2007.).

Olimpovci su osvojili ukupno 6 medalja, od toga 2 zlata, 3 srebra i 1 broncu. Državni prvaci postali su Tesa Novak i Vili Sivec. Tesa Novak pobijedila je u disciplini 100 leptir s vremenom, 1:06,38. Vili Sivec pobijedio je u disciplini 200 leptir s vremenom, 2:19,32. Tesa Novak postala je viceprvakinja Hrvatske u disciplinama 200 mješovito, 100 i 200 slobodno, a na 400 slobodno bila je treća. Vili Sivec je na 400 slobodno i 100 leptir bio nadomak medalji osvojivši četvrta mjesta. Najmlađi kadet Patrik Erceg odlično je plivao u konkurenciji sa starijima i bio najbrži u godištu discipline 200 mješovito sa osobnim rekordom 2:36,72. Mješovita muško/ženska štafeta Olimpa na 4 x 100 mješovito osvojila je 10 mjesto u Hrvatskoj. Na početku natjecanja uručene su prigodne nagrade najboljoj desetorici u muškoj i ženskoj kategoriji za ostvaren plasman serijala HPS mini Grand prix Hrvatska koje je trajalo cijelu plivačku sezonu. Najbolja plivačica na mini Grand prixu bila je po drugi puta za redom Tesa Novak koja će za nagradu kao gost putovati na Svjetsko plivačko prvenstvo u Budimpeštu, od 25. do 28. srpnja ove godine. U prestižni „Top Ten“ uvrstio se i Vili Sivec osvojivši deveto mjesto i sportsku torbu punu plivačke opreme. Oboje su uvršteni na popis izbornika za reprezentativne sedmodnevne kadetske pripreme u rujnu ove godine koje će se održati u Slavonskom Brodu . Zadnje natjecanje prije ljetne stanke je Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine koje se održava od Zagrebu od 29. 07. do 02. 08. 2017. godine.